AndroidTest.cz na YouTube

AndroidTest.cz na Instagramu


Warning: Illegal string offset 'medium' in /www/doc/www.androidtest.cz/www/wp-content/plugins/instagram-slider-widget/instaram_slider.php on line 630

Warning: Illegal string offset 'medium' in /www/doc/www.androidtest.cz/www/wp-content/plugins/instagram-slider-widget/instaram_slider.php on line 630

Warning: Illegal string offset 'medium' in /www/doc/www.androidtest.cz/www/wp-content/plugins/instagram-slider-widget/instaram_slider.php on line 630

Warning: Illegal string offset 'medium' in /www/doc/www.androidtest.cz/www/wp-content/plugins/instagram-slider-widget/instaram_slider.php on line 630

Warning: Illegal string offset 'medium' in /www/doc/www.androidtest.cz/www/wp-content/plugins/instagram-slider-widget/instaram_slider.php on line 630
 • Nubia Z11 Max The phone stays true to its
 • Nubia Z11 Special cristianoronaldo Edition For all footballlovers
 • Nubia Z11 Mini Simply incredible impressive design and camera
 • Lenovo Phab When Big is too Small Midrange Mega
Reklama

Recenze Ulefone Paris – Nečekaně milé překvapení

Ulefone Paris

Zhruba před měsícem se  mi naskytla možnost otestovat mobilní telefon Ulefone Paris. Samozřejmě jsem ani na chvilku nezaváhal a tuto šanci využil. Musím se vlastně přiznat, že až doposud jsem zatím neměl žádnou osobní zkušenost se smartphony od čínské společnosti Ulefone, proto jsem se na tuto recenzi obzvláště těšil.

Klasické balení

Telefon dorazil v neobvykle „čtvercové“ krabici v černé barvě. Po sejmutí víka krabice se už uvnitř pyšnil smartphone Ulefone Paris. Kromě něj se v balení ještě nachází napájecí adapter, datový kabel s microUSB koncovkou, peckové sluchátka a samozřejmě uživatelská příručka. Dá se tedy říci, že se jedná o klasické balení, které nalezneme u většiny smartphonů různých značek. Žádné překvapení či zklamání se tedy po rozbalení nekonalo.

Ulefone Paris

Perfektně zpracovaný elegán

Naopak velmi potěšen jsem byl po uchopení samotného telefonu. Byl jsem opravdu až zaskočen skvělým designem a zpracováním celého přístroje. Mnohým může svým vzhledem připomínat současný iPhone 6 (s). Podobnost tu určitě je a z některých úhlů si můžete zpovzdálí telefony možná i splést. Nicméně téměř každý, kdo přišel do kontaktu s mým testovaným Ulefone Paris, chválil právě celkový vhled.

Ulefone Paris

Slícování jednotlivých dílů je perfektní a nemohu si vzpomenout, kdy jsem zaznamenal podobně kvalitní provedení. Rámeček je vyroben ze slitiny kovů, takže Ulefone Paris působí bytelným dojmem a skvěle padne do ruky. Dopomáhají tomu i celkově zaoblené tvary, kompaktní rozměry, „neklouzavý“ zadní kryt a samotná štíhlost přístroje. Konkrétní rozměry telefonu jsou 144,5 x 71,7 x 8,0 mm. Hmotnost pak činí pouhých 128 gramů.

Ještě by jsem se zastavil u samotného kovového rámečku. Ani po celém měsíci testování, kdy jsem se k telefonu rozhodně nechoval v rukavičkách, se na rámečku ani těle přístroje neobjevil ani jeden škrábanec. Použitá kovová slitina je tedy opravdu kvalitní a vůbec by jsem jí nebál přirovnat ke slitinám použitých ve vlajkových lodích Apple či Samsung.

Ulefone Paris

Zadní kryt baterie je vyroben z matného plastu, takže odolá zachytávání otisků prstů. Přední část je kompletně krytá odolným sklem Gorilla Glass 3 od renomované společnosti Corning. Na horní straně nalezneme microUSB konektor a 3,5mm sluchátkový jack. Levá strana telefonu je „prázdná“, takže tlačítka pro zapnutí/vypnutí a ovládání hlasitosti jsou umístěny na pravém boku přístroji. Spodní strana ještě ukrývá reproduktor s podporou technologie „3D Sound“.

Ulefone Paris

Pod zobrazovacím panelem se nachází obvyklá trojice tlačítek – Přepínač spuštěných aplikací, Zpět a Domů. Všechny jsou provedena jako dotyková, přičemž jen tlačítko „Domů“ je viditelné i při zhasnutém stavu. Na protějším konci je osazena úzká mřížka reproduktoru, proximity senzor, čelní kamera a „ukrytá“ notifikační LED dioda.

Ulefone Paris

Více než dostatečný displej

Ulefone Paris se chlubí 5″ On-cell IPS LTPS displejem a dostatečným HD rozlišením (1280 x 720 pixelů), což znamená výslednou jemnost 294 pixelů na palec (ppi). Pozorovací úhly panelu jsou velmi dobré, stejně tak i čitelnost na slunci. Spolehlivě pracuje i automatická regulace jasu.  Jen hodnota minimálního jasu by mohla být klidně ještě nižší.

Velmi mě potěšila možnost ladění obrazu pomocí technologie MiraVision. Díky této aplikaci si můžete sami upravit vlastnosti displeje. A budete se možná divit, ale opravdu to funguje. Můžete si vybrat mezi předdefinovanými režimy „Standardní“ a „Živé“ či si sami nastavíte hodnoty kontrastu, sytosti, jasu, ostrosti dynamického kontrastu či teploty barev. Ten, kdo tedy postrádá živé barvy z AMOLED panelů, si je tak může nastavit i na tomto IPS displeji. Za mne jednoznačně palec nahoru.

 

Na některých webech jsem se dočetl, že některé smartphony Ulefone Paris zobrazují bílou barvu poněkud zažloutle. Já osobně jsem ovšem nic takového nezaznamenal a bílá byla opravdu bílá 🙂


Za výkon se stydět nemusí

Už dopředu jsem znal HW výbavu Ulefone Paris, takže z nedostatku výkonu jsem strach neměl. Procesor Mediatek MT6753 s osmi jádry Cortex-A53 taktovanými na frekveci 1,3GHz, odvádí společně s grafickým čipem Mali-T720 a 2GB operační paměti RAM (po spuštění je volných 1,3GB pro aplikace na pozadí), skutečně dobrou práci. Práce s telefonem je tak absolutně bezproblémová a během testování jsem nezpozoroval téměř žádné lagy či prodlevy při spouštění aplikací.

Ulefone Paris

Pro ukládání uživatelských dat poslouží 16GB interní úložiště (ve skutečnosti je volných 12GB), které je dále rozšířitelné o microSD karty až do velikosti 128GB.

Ostudu si Ulefone Paris neudělal ani v benchmark testech, kde je vyrovnaným soupeřem i výrazně dražším konkurentům (Huawei P8 Lite, Sony M4, Samsung J5).

 

Samozřejmě nemůže chybět ani otestování telefonu v náročných 3D hrách. Já jsem k otestování vybral tituly Fifa 15, Real Racing 3, Temple Run 2, Need for Speed No Limits a Modern Combat 5: Blackout. Všechny hry fungovaly naprosto plynule, dokonce i Modern Combat 5. Platí tak, že drtivá většina her z Obchodu Play bude naprosto zcela bez problému hratelná.

Zvuk s technologií 3D Sound

Hlavní reproduktor se chlubí použití technologie 3D Sound, nicméně já osobně jsem tento efekt nedokázal rozpoznat. Každopádně zvukový výstup ze zadního hlasitého reproduktoru se dá označit jako velmi uspokojivý. Produkovaný zvuk má poměrně vysokou hlasitost a nepůsobí ani příliš plechovým dojmem. Reproduktoru prospívá, že není umístěn na „zádech“ přístroje, ale na spodním rámečku. Při položení telefonu tak nedochází k utlumení reproduktoru.

Ulefone Paris

Přibalená sluchátka budou dostačovat opravdu jen velmi nenáročným uživatelům. Prostě a zkrátka, na kvalitní poslech hudby to není to pravé ořechové. Já jsem proto následně 3,5mm výstup otestoval mými sluchátky Marshall Major II a to už jsem byl konečně spokojen. Pokud tedy použijete svoje vlastní a zároveň kvalitní sluchátka, udělá Vám Ulefone Paris při poslechu hudby radost.

LTE nechybí

Některé čínské telefony trpí tím, že nepodporují česká LTE pásma. To ovšem není případ smartphonu Ulefone Paris. Ten podporuje všechny české frekvence (800/1800/2100/2600MHz), tedy až na „kočkopsa“ v podobě 900MHz pásma operátora Vodafone. Během testování jsem neměl se signálem LTE sebemenší problémy. Tam, kde LTE mělo být, tam jsem ho „chytal“.

Výborně je na tom i vestavěný GPS modul, který funguje naprosto spolehlivě a překvapivě i velmi přesně. S navigací Waze či Google Maps vše fungovalo jedna báseň. Lokalizace satelitů vždy proběhla během několika mála sekund. Dokonce i při použití běžecké aplikace Runtastic šlapala GPS skvěle.

Ulefone Paris

Bez sebemenších potíží fungovalo i Bluetooth 4.0 a WiFi 802.11 b/g/n 2,4 GHz. WiFi anténa má dobrý příjem a bluetooth jsem téměř nonstop využíval ke spárování s mými hodinkami LG Urban Watch. Některé z Vás určitě potěší i podpora Dual Sim a možnost připojení flasdisku pomocí OTG kabelu.

Papírově skvělý fotograf

Papírové parametry obou fotoaparátů vypadají velmi dobře, ale jak budou fotit v praxi…? Nejprve se zastavme u zadního fotoaparátu, který je vybaven 13Mpx snímačem Omnivision OV13850 s clonou f/1.8. Pořízené fotografie vypadají vcelku dobře, nepostrádají dostatek detailů či věrné barevné podání. Občas jsem se však setkal u některých snímků s jemně rozmazaným pozadím v pravém okraji fotografie. Automatické ostření by mohlo někdy reagovat trochu rychleji a s úbytkem denního světla bohužel klesá i kvalita pořízených fotografií, ale to je achillova pata jakéhokoliv smartphonu. Nicméně pokud přihlédneme k ceně telefonu, můžeme hodnotit fotoaparát jako nadprůměrný.

Ulefone Paris

Všechny fotografie jsem pořizoval v plném rozlišení 13Mpx, konkrétní rozlišení je přesně 4.160 × 3.120 pixelů. Všechny fotografie byly pořizovány na automatický režim. Ulefone nenasadil nijak drastický post-processing, což je jen dobře a výsledné snímky běžně dosahují velikosti okolo 4 až 5 MB.

 

Vůbec špatně si nevedl ani přední 5Mpx „selfie“ snímač OmniVision OV5648. Pořízené snímky touto kamerkou rozhodně nezklamou žádného selfie nadšence. Za dobrých světelných podmínek jsou výsledné fotografie velmi pěkné.

 

V aplikaci Fotoaparát najdeme několik základních režimů – Normální, Režim Krásy, Režim Živé fotografie a Panoramatický režim. V nastavení můžeme libovolně upravit hodnoty expozice, vyvážení bílé, ISO apod. Nechybí ani funkce jako focení na základě rozpoznání hlasu, tváře, úsměvu či HDR, sériové snímání a další.

Ulefone Paris zvládne pořizovat videozáznam až ve FullHD rozlišení (1920 x 1080 pixelů) při 30 snímcích za vteřinu. Musím přiznat, že jsem byl velmi mile překvapen kvalitou pořízeného videa. Videozáznam je krásně plynulý a plný detailů.Klasický „jednodenní“ telefon

Když jsem si na začátku testování přečetl, že Ulefone Paris disponuje baterií s kapacitou 2.250mAh, tak jsem se trochu vylekal… Obával jsem se, že telefon „nepřežije“ ani jeden pracovní den bez nabíjecího adaptéru. Nakonec jsem byl ovšem velmi mile překvapen. Nevím, jak se to společnosti Ulefone podařilo, ale i přes takto nízkou kapacitu baterie jsem nezpozoroval téměř žádný rozdíl oproti jiným smartphonům, jenž jsou vybaveny 3.000mAh akumulátory.

Ulefone Paris

Ráno jsem telefon odpojil od nabíječky, po celý den ho intenzivně využíval (2 SIM, GPS, Android Wear, volání, internet, maily, hry…) a i přesto mi večer ještě zbývalo několik procent baterie k dobru. Své možná udělalo i použití kvalitní Lithium-ion Polymerové baterie od společnosti Sony.

Ulefone Paris

Co se týče nabíjení, s přiloženým 1A nabíjecím adaptérem jsem byl schopen Ulefone Paris nabít z 0 na 100% během 3 hodin a 40 minut. To je neobvykle dlouhá doba. Obzvláště při tak nízké kapacitě baterie.

Uživatelské prostředí

Ulefone Paris je vybaven operačním systémem Android 5.1 a obsahuje jen drobné kosmetické úpravy oproti „čistému“ Androidu. To by jsem určitě považoval za velké plus, jelikož telefon není plný různého přeinstalovaného „balastu“ a je to také následně znát na bleskurychlé odezvě celého systému. Práce s telefonem je tak velmi příjemná, rychlá a s nějakými „záseky“ či lagy se tak nebudete setkávat. Překvapila mě i stabilita samotného systému. Za celou dobu testování jsem nezaznamenal ani jeden samovolný restart telefonu.

Závěr

A máme tu konec recenze… 🙂 A jaký je můj verdikt…? Jednoznačně mohu Ulefone Paris s klidným svědomím doporučit. Z dílenského zpracování jsem byl doslova unešen, design samotného telefonu je krásný (i když to je pouze subjektivní), displej pěkný, systém perfektně odladěný a stabilní, výkon dostatečný, GPS přesná, baterie solidní a kvalita fotoaparátu dobrá. Bezesporu se tak jedná o jeden z nejlepších smartphonů do 5.000,-. Pokud tedy hledáte dobře vypadající a dostatečně výkonný telefon, Ulefone Paris by měla být Vaše volba číslo jedna.

Ulefone Paris se nabízí v bílé, šedé a zlaté variantě. Zakoupit si jej můžete v některém z čínských eshopů, nebo například u oficiálního distributora pro ČR, společnost E-pad, za cenu 4.399,- včetně DPH (záruka 24 měsíců).

Specifikace Ulefone Paris

 • 5″ HD (1280 x 720 pixelů) On-cell IPS LTPS displej, 2.5D zakřivení
 • 8-jádrový 64-bit procesor MediaTek MT6753  (8 x Cortex-A53 1,3GHz)
 • Grafický čip Mali-T720
 • 2GB LPDDR3 RAM, interní úložiště 16GB, podpora až 128GB microSD
 • Dual SIM
 • Android 5.1 (Lollipop)
 • Zadní 13Mpx fotoaparát Omnivision OV13850, světelnost f/1.8, LED blesk
 • Přední 5Mpx fotoaparát OmniVision OV5648
 • Rozměry: 144,5 x 71,7 x 8,0 mm; Hmotnost: 128g
 • 4G LTE / 3G HSPA+, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, A-GPS, GLONASS, USB OTG
 • 2.250mAh Lithium-ion Polymer baterie Sony

Za zapůjčení smartphonu Ulefone Paris děkujeme společnosti E-pad.

Štítky

5 komentářů k “Recenze Ulefone Paris – Nečekaně milé překvapení”

 1. Jan Folprecht napsal:

  Musím uznat fakt super recenze. Uvažoval jsem už dlouho o koupeni tohohle Číňana, ale teď už jsem se asi definitivně rozhodl.

 2. PajaDuke napsal:

  Moc děkujeme za pochvalu… Jsme rádi, že se Vám naše recenze smartphonu Ulephone Paris líbila…;-)

 3. Mike napsal:

  Mám z Číny a v BIOSU virus, který se projevuje přesměrováním všech webových adres na lmuch.com – a protože se o tom lze dočíst i jinde, nejsem sám. Ulefone dle avizuje Android 6.0 od dubna 2016, ale kde nic, tu nic. A také má část mobilů dole na displeji bíký flek, ten můj taky. Kdo ví, zda je to vůbec originál… Koupeno za cenu 3700 s dopravou, verze GOLD včetně dárků (krycí sklo).

 4. Radecak napsal:

  Tento telefon mám od Vánoc a nemůžu si ho vynachválit. Trochu jsem měl obavu, že to bude chybná koupě, ale fakt dost dobrý. Recenze přesná. Doporučuji. A ten malý flek mám taky. Je vidět jen při zobrazení bílé, ale po čase si toho vůbec nevšimnete.

 5. shenda napsal:

  taky dik za priblizeni tohoto lelefonu . ten bilej flek mam mimochodem na lenovo tabletu a ne jeden . a na notasu segra , a taky jen pri zobrazeni urciteho odstinu . takze to neni jen ulefone pripad jak nekteri kecaji .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ulefone Paris

Hlasování

Jak se Vám líbí web AndroidTest.cz ?

Výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...