AndroidTest.cz na YouTube

AndroidTest.cz na Instagramu

 • Nubia Z11 Max The phone stays true to itshellip
 • Nubia Z11 Special cristianoronaldo Edition For all footballlovershellip
 • Nubia Z11 Mini Simply incredible impressive design and camerahellip
 • Lenovo Phab When Big is too Small Midrange Megahellip
 • OnePlus 3 Symply The Best Smartphone in The Worldhellip
Reklama

Huawei MateBook je hybridní notebook s Intel Core M procesorem

Huawei MateBook
Huawei MateBook

Letošní veletrh MWC v Barceloně ještě pomalu ani nezačal a čínsky výrobce Huawei nám konečně představil svůj první hybridní notebook – MateBook, který je možné používat zároveň i jako tablet. Pojďme se tedy podívat čím si nás MateBook hodlá získat.

Huawei MateBook

Konstrukce tabletu je vyrobena z inovativní slitiny kovů, která přináší neobyčejnou pevnost a zároveň lehkost. I díky tomu je MateBook tenký pouhých 6,9 mm a jeho hmotnost je jen 640 g, což je o dost méně, než v případě konkurenčního iPad Pro (713g) či Microsoft Surface Pro 4 (766g). MateBook bude k dispozici ve dvou barevných provedeních – s černým panelem a stříbrným tělem nebo s bílým panelem a zlatým tělem.

Huawei MateBook

Huawei myslel i na nabíječku, která oproti běžným notebookovým zdrojům váži jen 110 g.

Huawei MateBook

K dispozici budou i luxusní pouzdra, celkem ve čtyřech barvách.

Huawei MateBook

V režimu notebooku je pro pohodlnější práci připravena ergonomická klávesnice s podsvícením, která se dokonce chlubí i částečnou odolností vůči vodě.

Huawei MateBook

Kromě klávesnice s Touchpadem je k dispozici i MatePen. Jedná se o multifunkční pero s vysokou přesností, přičemž je schopné rozeznat až 2.048 úrovní citlivosti na tlak.

Huawei MateBook

To však není vše, co MatePen dokáže. Pero bude i velmi dobrým pomocníkem při obchodních prezentacích, jelikož ho je možné používat i jako laserové ukazovátko. Jeho nabití by mělo trvat zhruba jednu hodinu a mělo by vystačit až na měsíc provozu.

Huawei MateBook

Výborným zabezpečovacím prvkem se stal snímač otisků prstů, který nám umožní rychlé a zároveň bezpečné užívání tabletu. Nechybí dokonce ani možnost nascanovat vícero otisků pro různé účty na zařízení.

Huawei MateBook

Displej hybridu MateBook o velikosti 12″ disponuje rozlišením 2160 x 1440 pixelů (jemnost 216 ppi) s vlastnostmi jako 80 % barevný gamut nebo 400-nitový jas.

Huawei MateBook

Nádherně působí i kovový rámeček okolo displeje, který je úzký jen 10 mm. Tím se podařilo dosáhnout poměru displeje k tělu až 84 %, čímž nechává iPad Pro i Microsoft Surface Pro 4 opět za sebou.

Huawei MateBook

Výkon zajistí na 2-jádrové procesory série Intel Core M šesté generace s taktem až 3,1GHz. Huawei Matebook se bude nabízet ve více verzích s různě výkonnými procesory. Operačním systémem je samozřejmě Windows 10, přičemž na výběr budeme mít mezi verzí Home, která je určená pro běžné uživatele a verzí Pro, která je vhodnější zejména pro firemní účely.

Huawei MateBook

Tablet napájí baterie o kapacitě 4.430mAh, která by měla byt schopná zajistit dostatek energie až na 10 hodin běžného provozu. MateBook by taktéž měl zvládnout přehrát na jedno nabití až 29 hodin hudby, či 9 hodin videa.

Huawei Matebook

Tabletem bude dokonce možné pomocí USB kabelu dobíjet i smartphon či jiný tablet.

Huawei MateBook

MateBook je zajímavý i po stránce konektivity. Disponuje totiž nejen USB konektorem typu C a microUSB, ale i takzvaným MateDockem. Po jeho připojení k zařízení se nám možnosti konektivity ještě více rozšíří. Získáme tím dva USB 3.0 porty a  HDMI i VGA výstupy. Nechybí dokonce ani Ethernet port.

Huawei MateBook

Chlazení tabletu je samozřejmě pasivní, ovšem pro komfortnější užívání je MateBook zkonstruován osmi-vrstvovou teplovodivou strukturou, která by měla dokázat tablet zchladit až o 2,8 °C.

Huawei MateBook

Na spodní hraně tabletu nalezneme dvojici stereo reproduktorů s technologií Dolby Audio.

Huawei MateBook

V balení by se měl nacházet i headset s funkcí potlačení hluku. Pro videohovory poslouží dvojice mikrofonů a přední kamerka.

Huawei MateBook

Huawei na konferenci prozradil i ceny všech nabízených verzí. Ceny Vás možná překvapí, jelikož se tentokrát vyšplhaly opravdu hodně vysoko. Huawei tak jen znovu potvrzuje, že hodlá být rovnocenným soupeřem společností Apple a Samsung. A co si myslíte Vy? Uspěje Huawei se svým hybridním notebookem Matebook? Těšíme se na Vaše názory 😉

MateBook

Specifikace Huawei MateBook

 • 12″ (2160 x 1440 pixelů) QHD IPS displej
 • 2-jádrový procesor Intel® Core™ m 6. generace, až 3.1GHz
 • 4GB/8GB LPDDR3 RAM, SSD: 128GB/256GB/512GB
 • 5Mpx fotoaparát
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac MIMO, Bluetooth 4.1
 • 4.430mAh baterie
 • Windows 10 Home, Windows 10 Pro
 • Rozměry: 278,8 x 194,1 x 6,9mm; Hmotnost: 640g

Zdroj: fonyzciny.sk

Štítky

3 komentářů k “Huawei MateBook je hybridní notebook s Intel Core M procesorem”

 1. pedes napsal:

  Je to velice zajímavé zařízení,které v sobě kloubí vyspělé technologie, vysoký výkon a mobilitu, kvalitní zpracování.
  Tímto produktem se Huawei zařadil mezi top výrobce. Uvítali byste možnost využití i jiného OS nebo dáváte přednpst Win? Co Vás na MateBooku nejvíce zaujalo?

 2. PajaDuke napsal:

  Dobrý den. Máte pravdu, že Huawei se díky MateBook opravdu zařadil mezi absolutní TOP výrobce. Samozřejmě jsem Android nadšenec, ale pracovně upřednostňuji operační systém Windows.

 3. Holysinkpa66u napsal:

  http://www.tuneledrenazowe.pl/konstrukcja-elektrycznych-wozkow-widlowych
  Purchasing a new or used car can be quite a challenging process should you not know what you are performing. By educating yourself about auto buying prior to deciding to go to the dealer, you can make stuff simpler for yourself. The following tips can help your following purchasing trip be pleasurable.

  Constantly provide a auto technician along when looking for a whole new car. Auto merchants are popular for selling lemons and you may not want to be their following sufferer. Whenever you can not get a technician to look at autos along, a minimum of ensure that you have him evaluate your closing option before buying it.

  Know your boundaries. Before you start buying for your next vehicle or pickup truck, make a decision how much you can afford to pay, and adhere to it. Don’t forget about to incorporate curiosity about your estimations. You can expect to pay close to twenty percent as a down payment also, so prepare yourself.

  Well before visiting a dealer, know what kind of motor vehicle you desire. Analysis each one of you options ahead of buying so you can decide what works the best for your financial allowance and family requires. Do your homework to discover simply how much you ought to pay for the probable auto.

  Prior to signing any agreement take time to study each and every line, such as the fine print. If you find something shown that you just do not understand, tend not to sign before you have an respond to that you simply understand. Unsavory salesmen may use an agreement to put in several costs that have been not mentioned.

  When you retain the previous guidance in mind the very next time that you just go buying a car, you will be very likely to obtain a good bargain. Getting a auto lacks to become a headache. Simply use the ideas using this post and you will get the car you would like at the very good selling price.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ulefone Paris

Hlasování

Jak se Vám líbí web AndroidTest.cz ?

Výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...