AndroidTest.cz na YouTube

AndroidTest.cz na Instagramu

 • Nubia Z11 Max The phone stays true to itshellip
 • Nubia Z11 Special cristianoronaldo Edition For all footballlovershellip
 • Nubia Z11 Mini Simply incredible impressive design and camerahellip
 • Lenovo Phab When Big is too Small Midrange Megahellip
 • OnePlus 3 Symply The Best Smartphone in The Worldhellip
Reklama

Helio P25 – Evoluce s podporou duálního fotoaparátu

Mediatek Helio P25

Společnost MediaTek již dávno nepatří pouze mezi výrobce low-endových chipsetů, zejména poslední dobou nové chipsety řady Helio X2x jsou již poměrně zdatnou konkurencí nejvýkonnějším čipům od Qualcommu. Ve střední třídě slaví poměrně výrazný úspěch řada Helio P2x. Vzhledem ke svému skvělému poměru cena/výkon tyto chipsety již nejsou nasazovány pouze do čínských telefonů, ale pro jejich využití ve svých smartphonů se rozhodly i renomované společnosti v čele s HTC či Sony. MediaTek nyní inovoval svůj poslední chipset Helio P20, kterému navýšil takty, snížil spotřebu, přidal podporu duálního fotoaparátu a dal tím vzniknout novému chipsetu Helio P25.

MediTek Helio

Zejména poslední půl rok se výrobci mobilních telefonů doslova předhánějí v produkci smartphonů s duálním fotoaparátem. Na toto právě zareagoval MediaTek, jehož chipset Helio P25 přináší plnou podporu duálních fotoaparátů díky Imagiq signal procesoru (ISP). Tento speciální procesor umožňuje experimentovat s hloubkou ostrosti, podporuje monochromatické snímače, přináší bezztrátový digitální zoom, hybridní zoom (PDAF a laserový autofocus), Automatic Image Stabilization (AIS) či natáčení slow motion s až 960FPS nebo 4K HDR.

Co se týče výkonu, došlo pouze ke kosmetickým změnám. Chipset Helio P25 je stejně jako jeho starší sourozenec vyzbrojen osmi jádry Cortex-A53, nicméně došlo k navýšení taktu ze 2,3GHz na 2,5GHz.  Grafický čip Mali T-880 MP2 zůstal nezměněn, zachována zůstala i podpora až 6GB LPDDR4 RAM.

 

Helio P25

Poprvé se zřejmě setkáme se smartphony vybavenými chipsetem Helio P25 na MWC v Barceloně a na trhu by se měly tyto telefony začít objevovat již v 1. čtvrtletím tohoto roku.

Štítky

0 komentářů k “Helio P25 – Evoluce s podporou duálního fotoaparátu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ulefone Paris

Hlasování

Jak se Vám líbí web AndroidTest.cz ?

Výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...